Jak wybrać meble do salonu?

Urządzanie mieszkania lub domu to sprawa równie radosna jak trudna. W dobie ogromnej różnorodności i wielu możliwości niejednokrotnie bardzo trudno zdecydować się na meble, szczególnie do salonu, który jest wizytówką, ponieważ to część mieszkania dostępna dla wszystkich, zarówno dla domowników, jak i gości. Często sposób w jaki jest urządzony salon wiele mówi o gospodarzach. Zdradza ich gust, na co zwracają uwagę, czy lubią drobiazgi, czy może przestrzeń. Ogólnie salon, podobnie jak całe mieszkanie bardzo wiele mówi o nas. Dlatego zwykle wykazujemy się ogromną dbałością dobierając meble do salonu.

Najnowocześniejsze trendy modowe w urządzaniu salonu.

Pewnie niejeden z nas pamięta czasy, kiedy modne było kupowanie całych kompletów mebli salonowych. Miały one dać poczucie uporządkowania i pasować w każdym szczególe. Całe szczęście coraz częściej rezygnuje się z kompletów, dzięki czemu unika się wrażenia ciężkości i stawia się na lekką zabudowę z jej pojedynczymi elementami. Daje to większą przestrzeń, dzięki czemu możemy skupić się na kompletach wypoczynkowych, które stały się bardzo modne. Nie tylko dlatego, że ładnie się prezentują, ale przede wszystkim są komfortowe i w przyjemny sposób można spędzić czas korzystając z nich. Projektanci coraz częściej skupiają się na kanapie i fotelach dzięki czemu salon zyskuje niebanalny wygląd. Jeśli chodzi o kolory obecnie nie jest określone, jakie są najmodniejsze. Panuje tutaj dowolność i to od nas zależy w jakiej kolorystyce czujemy się najlepiej i jaka pasuje do pozostałej części domu. By meble do salonu przetrwały wiele lat warto zwrócić uwagę na jakość i wykonanie. Nie ma znaczenia, czy wybierzemy meble ze sklepu, czy chcemy specjalne na wymiar, wykonane w pracowni stolarskiej, ważne z jakich materiałów są zrobione i czy odpowiadają nam pod względem designu i ceny. Oczywiście, że meble robione na zamówienie można idealnie dopasować do naszych najdrobniejszych zachcianek, a także do przestrzeni, jaką posiadamy, ale nie oznacza to, że wybór ze sklepu meblowego jest czymś złym.

Jak ustawić meble w salonie?

Nie wystarczy kupić meble do salonu, wcześniej dobrze jest zaplanować, jak je ustawić, żeby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, a jednocześnie mieć możliwość w komfortowy sposób korzystania ze wszystkiego. Zanim zaczniemy wstawiać meble warto zaplanować przestrzeń i podzielić ją na strefy użytkowe, jeżeli nie jesteśmy wyobrazić sobie tego przestrzennie mamy możliwość skorzystania z aplikacji do planowania przestrzeni lub po prostu kartka i ołówek. Należy pamiętać o wymiarach i kształcie pomieszczenia. Żeby mieć komfort z przebywania w salonie warto zadbać o łatwy dostęp do wszystkich mebli i ważne, żeby zostawić trochę wolnej przestrzeni przy wejściu, co nie tylko dobrze wygląda, ale daje możliwość swobodnego zamykania i otwierania drzwi oraz bezpieczeństwo. Dla oddzielenia stref salonu można wykorzystać dywany, co będzie stanowiło umowny akcent. Ważne, żeby wielkość mebli była dostosowana do wielkości wnętrza. Wydaje się to logiczne, ale nie zawsze idzie w parze z rzeczywistością, gdy nasza wizja temu przeczy. Tutaj warto pamiętać nie tylko o wyglądzie, ale również o tym, że jest to pomieszczenie, które ma spełniać konkretne funkcje. Kiedy już poukładamy wszystkie meble, tak że czujemy się komfortowo nie można zapominać o oświetleniu. Dobrze zaplanowane oświetlenie powinno uwzględniać każdą strefę i różne wysokości, dzięki czemu wystrój będzie bardziej proporcjonalny.

Podsumowanie.

Jak widać urządzenie salonu to przedsięwzięcie, które niejednemu może zafundować kilka bezsennych nocy. Całe szczęście mamy tutaj wolność i dowolność oraz szeroki wybór. Zawsze również, jeżeli zaplanowanie mebli do salonu nas przerasta albo nie możemy się zdecydować, jest wielu specjalistów, którzy chętnie podejmą się tego zadania i pomogą nam urządzić wymarzony salon.

Leave a comment

Your email address will not be published.