Jakie drzwi wewnętrzne do nowoczesnego mieszkania

Wybór drzwi wewnętrznych nie jest zadaniem łatwym. Jeżeli wybierzemy się na oglądanie różnych rozwiązań w sklepach, możemy spodziewać się prawdziwego zawrotów głowy. Jak zatem wybrać najlepsze drzwi do nowoczesnego mieszkania? Na co należy zwrócić uwagę? Tego dowiecie się z dalszej części naszego tekstu.

Podstawowe informacje dotyczące drzwi

Oprócz tego, że podstawowy podział drzwi obejmuje zakres drzwi wewnętrznych, jaki zewnętrznych, warto pamiętać, że możemy liczyć również na bardziej szczegółowe wyróżnienie. Z powodzeniem wymienić tutaj należy drzwi z wypełnieniem typu plaster miodu. Jest to niewątpliwie najtańszy rodzaj drzwi, a ich wypełnienie stanowi tekturowy wkład stabilizujący sześciokątnej konstrukcji. Takie drzwi będą bardzo lekkie i jest to rozwiązanie dość tanie. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wadą takiego rozwiązania będzie między innymi niska dźwiękoszczelność. Wymienić tutaj również należy drzwi z wypełnieniem płytą nawiedzają i jest to bardziej stabilna oraz cięższe rozwiązanie w stosunku do poprzedniego. Najbardziej dźwiękoszczelny jednocześnie stabilny będą drzwi z wypełnieniem pełnym, ale musimy się liczyć z tym, że będą one najdroższe. Ponadto, jeżeli zdecydujemy się na zakup drzwi wewnętrznych do nowoczesnego mieszkania, warto zwrócić uwagę na to, by w wybranym przez nas rozwiązaniu wypełnienie było wykonane z pełnego drewna, a nie wyłącznie płyty MDF, która to jest mniej wytrzymała i jednocześnie będzie mniej podatna na odkształcenia podczas użytkowania drzwi.

Drzwi w nowoczesnym mieszkaniu

Oprócz wyżej wspomnianego podziału musimy skupić się jeszcze na dokładniejszych kwestiach. Otóż warto wiedzieć, że wybierając drzwi do nowoczesnego mieszkania, możemy znaleźć także drzwi laminowane, lakierowane, fornirowane oraz lakobelowane.  Tutaj również będzie różny przedział cenowy. Warto wiedzieć jednego tym, duże drzwi laminowane są to drzwi w tak zwanej sztucznej okleinie i stanowią najtańszy wariant, a tym samym najprostszą konstrukcję i dość słabą jakość. Drzwi lakierowane zaś będą nieco droższe i trochę bardziej wytrzymałe, dlatego ich cena będzie nieznacznie wyższa. Z kolei za drzwi fornirowane, jakich sama nazwa wskazuje, zostały pokryte fornirem, czyli prawdziwym drewnem, dlatego też za takie rozwiązanie będziemy musieli zapłacić prawie dwukrotnie więcej niż za pierwsze rozwiązaniem, które wymieniliśmy wyżej. Drzwi lacobelowane będą najdroższym rozwiązaniem, gdyż zostały pokryte lacobelem, czyli szkłem barwionym, który jest niezwykle wytrzymały i dość luksusowy. W tym przypadku cena będzie sięgała kilku tysięcy zł.

Oczywiście coraz więcej osób decyduje się na drzwi wykonywane na zamówienie takie rozwiązanie z pewnością będzie najbardziej solidne i wytrzymałe, ale również najdroższe. Jednak tutaj jakość idzie w parze z ceną, więc niewątpliwie warto zwrócić uwagę na takie rozwiązanie.

Nowoczesne drzwi w naszym mieszkaniu

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup drzwi wewnętrznych do naszego mieszkania, zwróćmy uwagę na to, w jakim stylu utrzymane jest całe wnętrze. Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana wszystkich drzwi, które są w naszym mieszkaniu, ale jeżeli taki wariant przekracza nasz budżet, możemy zdecydować się na wymianę pojedynczych egzemplarzy. Oczywiście nie istnieje żadna zasada, która wymaga od właścicieli mieszkań czy też domów, by we wszystkich pomieszczeniach drzwi były identyczne. Jeżeli dobrze przemyślimy wybór oraz dostosujemy go do aranżacji, możemy zdecydować się na całkiem odmienne rozwiązanie. Przykładem może być chociażby również to, że inne drzwi wybierzemy do łazienki, czyli pomieszczenia, które ma dawać nam intymność, a inne drzwi będą gościły w salonie, czy też w gabinecie, gdzie potrzebny jest dostęp światła dziennego. Oczywiście zazwyczaj wybieramy podobne modele utrzymane w podobnej kolorystyce, ale nowoczesne drzwi wewnętrzne mogą być naprawdę różne i dowolne, a także w pełni dostosowane kolorystycznie do konkretnych aranżacji pomieszczeń.

Podsumowanie

Nowoczesne drzwi w nowoczesnych mieszkaniach to naprawdę szeroki temat, na który nie ma jednego rozwiązania. Wszystko zależy od przemyślanej aranżacji oraz oczekiwań właścicieli pomieszczeń, ale z pewnością wybór powinien być dobrze przemyślany i zaplanowany.

Leave a comment

Your email address will not be published.